سه‌شنبه, 30 دی 1399
  • ساعت : ۱۴:۴۹:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ 
  • کد خبر : ۴۳۹۳
    /  5
✅با حضور به موقع تیم واکنش‌سریع اتش‌نشانی مجتمع:
اتش‌سوزی پتروشیمی ایلام در كمترین زمان مهار شد/ علت در دست بررسی كارشناسان
با حضور به موقع تیم‌های واکنش‌سریع آتش‌نشانی شرکت پتروشیمی ایلام ، پالایشگاه گاز ،شهرداری ایلام، شهرداری چوار و شهرداری ایوان آتش‌سوزی در حوضچه پساب الفین شرکت پتروشیمی ایلام مهار و اکنون اوضاع تحت کنترل است.

با حضور به موقع تیم‌های واکنش‌سریع آتش‌نشانی شرکت پتروشیمی ایلام ، پالایشگاه گاز ،شهرداری ایلام، شهرداری چوار و شهرداری ایوان آتش‌سوزی در حوضچه پساب الفین شرکت پتروشیمی ایلام مهار و اکنون اوضاع تحت کنترل است.
به گزارش روابط عمومی، نشست بررسی دلایل احتمالی اتش‌سوزی شرکت پتروشیمی ایلام با حضور سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان ایلام و مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام برگزار شد.
مهندس نجفی سمنانی مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام با تمجید از تلاش همکاران واحد HSE شرکت،  تیم‌های اتش‌نشانی پالایشگاه و شهرداری‌های چوار،ایلام و ایوان برای اطفاء حریق در حوضچه پساب مجتمع گفت: دلایل این حادثه در دست بررسی کارشناسان مجتمع است.
وی با بیان اینکه محتویات حوضچه پساب شامل ترکیبات اب و هیدروکربنی می‌باشد که جهت جداسازی ترکیبات هیدروکربنی و انتقال ان به سیستم تصفیه پساب مجتمع طراحی شده است ادامه داد: با اعلام حریق توسط بهره‌برداری واحد، تیم‌های واکنش در شرایط اضطراری مجتمع وارد عمل شدند.
وی افزود:این آتش‌‌سوزی مقارن ساعت ۱۰ و ۳۵ دقیقه آغاز شد که در کمترین زمان ممکن و با تلاش تیم‌های اتش‌نشانی تحت کنترل و خاموش شد. 
 مهندس نجفی از حضور به موقع و دلگرم‌کننده استاندار ایلام و اعضای ستاد مدیریت بحران استان،فرمانده سپاه استان ، هلا‌ل‌احمر و اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع اصحاب رسانه تقدیر کرد و گفت: پتروشیمی ایلام متعلق به کل مردم استان ایلام است.
در این نشست سردار شاکرمی با  تقدیر از حضور به موقع تیم‌های آتش‌نشانی شرکت پتروشیمی و دیگر واحدهای اتش‌نشانی منطقه در اطفا و کنترل حریق گفت: شرکت پتروشیمی ایلام در صف اول و خط مقدم جهاد اقتصادی است.
وی با تشکر از مدیریت به موقع حادثه و جلوگیری از وقوع حوادث جانی در این آتش‌سوزی گفت:خودحفاظتی و نگاه به درون نیروهای این مجتمع در اطفاء به موقع اتش‌سوزی قابل تحسین و ارزشمند بود.
مهندس نوراله تیموری مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام که دبیری ستاد بحران را در اختیار دارد در این نشست گفت: با اطلاع از حادثه ۱۵۰ لیتر در ثانیه آب وارد شرکت پتروشیمی شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0