سه‌شنبه, 28 دی 1400
  • ساعت : ۱۹:۴۷:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ 
  • کد خبر : ۴۴۱۵
    /  2
آرش خزایی خبر داد:
تولید پلی‌اتیلن سنگین در پتروشیمی ایلام از مرز یك میلیون تُن گذشت
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با اعلام این خبر گفت:با تلاش شبانه‌روزی همکاران مجتمع پتروشیمی ایلام، تولید پلی‌اتیلن سنگین در گرید‌های مختلف از مرز یک میلیون تن گذشت.

 

🔹 رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با اعلام این خبر گفت: با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مجتمع پتروشیمی ایلام، تولید پلی‌اتیلن سنگین استاندارد در گرید‌های مختلف از مرز یک میلیون تن گذشت.
🔹 آرش خزایی کسب این موفقیت ارزشمند را حاصل خودباوری ، تلاش و دانش متخصصان و  نتیجه‌ی کوشش و تعهد آن ها در جهت تحقق شعار "جهش تولید"  دانست.
🔹 وی با اشاره به بهره‌برداری از واحد HDPE  با حضور ریاست جمهوری در سال ۹۳ ،  ظرفیت تولید در این واحد را ۳۰۰ هزار تن در سال و ۴۰ تن در ساعت عنوان کرد و خاطر نشان کرد : با راه‌اندازی الفین این میزان به ۴۵۰ هزار تن در سال افزایش پیدا کرده است.
🔹رییس مجتمع پتروشیمی ایلام  با اشاره به تولید ۷۵۰ هزار تن محصول در سال شامل اتیلن ، پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع اظهار داشت : راه اندازی دو واحد الفین و شیرین‌سازی با دستان پرتوان متخصصان داخلی ، بدون حضور سازندگان و کارشناسان خارجی و در شرایط تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته است.

🔹خزایی لزوم توجه جدی مسئولان استان به ایجاد صنایع پایین‌دست و تکمیلی صنعت پتروشیمی در ایلام را خواستار شد و افزود: با احداث صنایع تکمیلی در پایین‌دست پتروشیمی ضمن ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی، اشتغال استان متحول خواهد شد.
🔹وی میزان اشتغال نیروهای بومی استان و منطقه در پتروشیمی ایلام در سطوح کارفرما ۹۰ و پیمانکاری را بیش از ۹۵ درصد عنوان کرد .
🔹 رئیس واحد HD مجتمع پتروشیمی ایلام نیز  در ادامه‌ی این موضوع خاطر نشان کرد : از سال ۹۲ که واحد HDPE وارد مدار تولید شده تا ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ ، بیش از یک میلیون و ۴۱ هزار تن محصول تولید شده است.

🔹رضا کاکایی ظرفیت دریافت خوراک را ۴۰ تن در ساعت عنوان کرد و ادامه داد: با همت نیروهای واحد HD رکورد اخذ خوراک به میزان ۴۱ تن در ساعت نیز ثبت شده است.
🔹کاکایی به ثبت رکورد ۱۲۰ روز تولید پایدار بدون وقفه پلی‌اتیلن سنگین در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت:از فروردین امسال تا امروز ۱۳۳ هزار تن محصول در گریدهای فیلم، لوله، تزریقی و بادی تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام ، ثبت رکورد ۱۲۰ روز تولید پایدار، ۴۱/۲ تن در ساعت دریافت خوراک و تولید یک میلیون تن پلی‌اتیلن سنگین با تلاش هلدینگ خلیج‌فارس، پترول، مدیریت و هیات مدیره ، کارکنان و کارگران مجتمع شرکت پتروشیمی ایلام در سال "جهش تولید" رقم خورده است.

امتیاز :  ۲.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0