سه‌شنبه, 24 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۷:۲۵:۴۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ 
  • کد خبر : ۴۴۱۷
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام:
دود ناشی از فلر اتیلن مقطعی است و به تدریج كاهش پیدا می‌كند!
آرش خزایی در نشست کمیته‌ اضطرار آلودگی هوا که در فرمانداری چوار برگزار شد، گفت:دود ناشی از سوختن گاز اتیلن پتروشیمی ایلام مقطعی است و به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

 

آرش خزایی در نشست کمیته‌ اضطرار آلودگی هوا که در فرمانداری چوار برگزار شد، گفت:دود ناشی از سوختن گاز اتیلن پتروشیمی ایلام مقطعی است و به تدریج کاهش پیدا می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام ، در این نشست که فهد کمالوندی فرماندار چوار، خزایی رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام، ابدالی مدیرکل محیط‌زیست استان، صادقی‌فر معاون دانشگاه علوم پزشکی استان، غلامحسینی نماینده دادستان ، ملکی مدیرکل هواشناسی و شهردار چوار و مدیریت بحران استان نیز حضور داشتند اعضاء ضمن حمایت از صنعت پتروشیمی و نقش آن در توسعه‌ استان و منطقه، بر رعایت مسائل زیست محیطی تاکید کردند.
خزایی با بیان اینکه دغدغه پرسنل پتروشیمی ایلام حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از الودگی‌های زیست محیطی است افزود:کارکنان و خانواده‌های کارکنان نیز در این منطقه زندگی می‌کنند و مدیران پتروشیمی حتی یک لحظه از محیط‌زیست غافل نبوده‌اند.
وی با بیان اینکه در سال ۹۷ پتروشیمی ایلام موفق به دریافت تندیس سیمین صنعت سبز کشور شده است افزود: در سال ۹۸ نیز اخطاریه سازمان محیط زیست مبنی بر آلایندگی پتروشیمی ایلام دریافت نشده است.
خزایی ادامه داد:فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج روند کاهشی را شاهد خواهد بود و با نرمال‌سازی و تثبیت‌ شرایط راه‌اندازی الفین،تا پایان سال فلرینگ به اتمام خواهد رسید.
 رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام افزود:ایستگاه سنجش آلاینده‌های زیست‌محیطی از طریق پتروشیمی خریداری و پس از جانمایی توسط شهرداری چوار نصب خواهد شد.
آرش خزایی با بیان اینکه ظرف یک ماه آینده پساب ضلع غربی پتروشیمی ایلام حذف خواهد شد افزود:تصفیه‌خانه ZLD با برترین تکنولوژی روز دنیا خریداری و ظرف یک سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و با اجرای این طرح خروجی پساب تصفیه‌خانه پتروشیمی ایلام به صفر می‌رسد.
خزایی تاکید کرد:آلودگی صوتی مطرح شده در زمان پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی الفین مقطعی بود و به صورت کامل برطرف شده است.
آرش خزایی اظهار داشت:از زمان راه‌اندازی واحد الفین مشکلات از پیش تعیین‌نشده و غیر قابل پیش‌بینی به وقوع پیوست و روند نرمال‌سازی شرایط راه‌اندازی و تولید پس از یک وقفه‌ کوتاه از سر گرفته می‌شود.
وی با عذرخواهی از مردم شریف استان بویژه ساکنین شهرستان چوار برای سوختن اتیلن و ایجاد دود در منطقه اظهار داشت: مدیریت و بهره‌بردار الفین تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات راه‌اندازی بکار خواهد گرفت.
وی بدعهدی لایسنسور و وندور در عدم سرویس‌دهی به پروژه‌ الفین ایلام را در شرایط تحریم، ناجوانمردانه عنوان کرد و افزود: این پروژه بواسطه‌ احجام ، تجهیزات و راه‌اندازی توسط متخصصان بومی استان و کشور بدون حضور کارشناسان و سازندگان خارجی کم‌نظیر است.
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با تقدیر از مطالبه‌گری اصحاب رسانه و فعالان زیست‌محیطی استان و فرماندار چوار گفت:پروژه الفین سیزدهم در چهارم دی ماه ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جهور به بهره‌برداری رسید و در این واحد علاوه بر اتیلن؛ پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع تولید شده است.
در این نشست دکتر فهد کمالوندی فرماندار شهرستان چوار با تاکید بر اجرای مصوبات این نشست گفت:وجود صنعت در شهرستان چوار یک نعمت است و قدردان این واحدهای صنعتی بویژه در حوزه مسائل اشتغالزایی هستیم.
وی با بیان اینکه صنعت نیز باید به تعهدات خود بویژه رعایت مسائل زیست‌محیطی پایبند باشد افزود:در این نشست مقرر شد پتروشیمی ایلام در یک زمان‌بندی مشخص دود ناشی از فلر اتیلن، خروج پساب پتروشیمی ایلام و الودگی صوتی را رفع و به صورت هفتگی نتیجه را به فرمانداری و کارگروه "اضطرار آلودگی هوا" ارائه کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0