يکشنبه, 3 مرداد 1400
  • ساعت : ۷:۴۵:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ 
  • کد خبر : ۴۴۶۴
جلسه هم اندیشی پتروشیمی و سازمانهای ذیربط در خصوص محیط زیست
جلسه هم اندیشی شرکت پتروشیمی و سازمانهای ذیربط در خصوص محیط زیست و پساب مجتمع پتروشیمی ایلام برگزار گردید.

بمنظور بررسی وضعیت محیط زیست منطقه و در راستای ساماندهی و توجه به وضعیت محیط زیست پتروشیمی ایلام و مراکز جمعیتی و جغرافیایی همجوار، جلسه‌ای در مورخه ۱۴۰۰/۲/۲۷ در محل سالن جلسات اداره کل محیط زیست برگزار شد. در این جلسه که با حضور مدیر کل محیط زیست، مسئولین امنیتی، فرماندار شهرستان چوار، نماینده استانداری، مدیر عامل شرکت پتروشیمی و سایر کارشناسان مربوطه برگزار گردید، ضمن مثبت ارزیابی شدن کنترل آلودگی ناشی از کاهش حجم فلرینگ، از شرکت پتروشیمی درخواست شد در خصوص کنترل آلودگی ناشی از تخلیه پساب در محیط، کنترل بیشتر اعمال گردد.

در ادامه و پس از استماع سخنان مدیران و مسئولین حاضر در جلسه و ارائه نظرات کارشناسی اعضاء و همچنین توضیحات مهندس حسن نجفی سمنانی مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام، تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

✅ حذف خروجی پساب‌ها و تجمیع در تصفیه خانه صنعتی و دفع آن با رعایت استانداردهای زیست محیطی در موعد مقرر مورد اهتمام قرار گیرد.

✅ تسریع در روند اجرای پروژه ZLD  و در صورت تداوم روندپساب خروجی تصفیه خانه صنعتی در محیط، اقدامات مقتضی در خصوص امکان سنجی و نصب سیستم  پایش لحظه‌ای آنلاین بر روی خروجی پساب این واحد مورد تاکید قرارگرفت.

✅ مقرر گردید ضمن راه‌اندازی سیستم پایش لحظه‌ای آنلاین هوای محیطی در شهر چوار، در خصوص پساب و پسماندهای ویژه مدیریت مطلوب از طریق پتروشیمی بعمل آمده و اقدامات اصلاحی را در بازه زمانی تعیین شده صورت پذیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0