يکشنبه, 3 مرداد 1400
عنوان گروه خبري / داخلی . استان .
  • ساعت : ۱۳:۲۴:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ 
  • کد خبر : ۴۴۶۸
بازدید معاون امور اقتصادی استانداری از سایت شركت پتروشیمی ایلام
افتتاح الفین در ایلام پس از ۱۷ سال نقطه عطفی در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور بود.

جهانگیر رستم‌زاد؛ معاون امور اقتصادی استانداری ایلام، عصر دیروز برای اطلاع از آخرین وضعیت واحد الفین پتروشیمی ایلام و بررسی شرایط احداث طرح‌های توسعه‌ای و صنایع پایین‌دستی از این مجتمع بازدید کرد. رستم‌زاد گفت: هلدینگ خلیج‌فارس و پترول سرمایه‌گذاری قابل توجهی در مجتمع پتروشیمی ایلام داشته‌اند که امیدواریم در پارک پلی‌پروپیلن و دیگر طرح‌های توسعه‌ای از جمله "اتیلن اکساید" و "اتیلن پروپیلن" نیز استمرار داشته باشد.

معاون امور اقتصادی استانداری ایلام امنیت سرمایه‌گذاری در استان را در بالاترین سطح در کشور عنوان کرد و افزود: برای تکمیل زنجیره تولید و ایجاد کارخانه‌های کوچک در پارک پلی‌پروپیلن؛ به عنوان یک طرح اشتغالزا، عزم و اراده جدی در استان، کشور و گروه‌های سرمایه‌گذاری شکل گرفته است. وی با تقدیر از زحمات جهادی مهندس حسن نجفی سمنانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام و مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در راه‌اندازی واحد بزرگ الفین پس از ۱۷ سال افزود: افتتاح این واحد در شرایط تحریم، تکیه بر توان مهندسان و نیروهای توانمند بومی استان و کشور است و مشکلات فنی در مسیر راه‌اندازی این واحد که بخشی از آن اجتناب‌ناپذیر است مرتفع شوند.

در ابتدای این دیدار، مهندس حسن نجفی‌سمنانی؛ مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام با تقدیر از حمایت‌های استاندار ایلام و معاون امور اقتصادی و کلیه مسئولان دلسوز منطقه گفت: ایلام از نظر تنوع زیستی، آب و هوایی و ذخایر عظیم نفت و گاز دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی‌بدیلی است که باید در راستای توسعه استان بکار‌ گرفته شود. وی افتتاح الفین در ایلام پس از هفده سال را نقطه‌ی عطفی در تاریخ درخشان صنعت پتروشیمی کشور در جهت بی‌اثر کردن تحریم‌های ظالمانه عنوان کرد و افزود: پتروشیمی ایلام از نظر خوراک، نیروی انسانی و زمین‌ جهت جانمایی طرح‌های توسعه‌ای، از قابلیت و مزیت ارزشمندی برخوردار است. وی تولید اتیلن فراتر از ظرفیت اسمی شرکت را فرصت مهمی برای سرمایه گذاری و احداث طرح‌های توسعه‌ای در این مجتمع عنوان کرد و افزود: رفع موانع تولید در جهت تولید مستمر در مجتمع پتروشیمی ایلام و فتح قله‌های تولید خواست و اراده‌ی مدیران و مهندسان شرکت پتروشیمی است.

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0