يکشنبه, 2 آبان 1400
عنوان گروه خبري / داخلی . صنعت نفت . استان .
  • ساعت : ۷:۳:۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ 
  • کد خبر : ۴۴۷۷
تامین اجتماعی در كنار پتروشیمی است
مدیر کل تامین اجتماعی استان در بازدید از مجتمع پتروشیمی ایلام گفت:سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در کنار مجتمع بزرگ تولیدی پتروشیمی ایلام قرار دارد.

سهیلا ملکشاهی با تبریک هفته تامین اجتماعی ادامه داد:این سازمان در مشکلات بیمه‌ای و درمانی بر اساس اصل تعامل و همکاری با پتروشیمی ایلام همراه است.
 وی افزود: حدود ۱۰۰ درصد از کارگران و کارکنان شرکت پتروشیمی ایلام که تحت پوشش این سازمان قرار دارند از خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی برخوردار شده‌اند. ملکشاهی با تاکید بر استمرار استفاده از خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی افزود: ۳۰ خدمت پرتکرار در تامین اجتماعی به صورت الکترونیک انجام شود ۷۰ میلیون بار مراجعه به مراکز تامین اجتماعی را کاهش خواهد یافت که این امر صرفه‌جویی در وقت، انرژی و هزینه را به دنبال دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام به ماده‌های ۹۰ و ۶۶ قانون تامین اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت:بر اساس این دو ماده استخدام افراد قبل از آزمایشات پزشکی و صحت مزاج ممنوع و پیش از بروز حوادث و اتفاقات احتمالی، آموزش‌های لازم قبل و حین کار داده شود. وی به لزوم رعایت دقیق شیوه‌های نامه‌ها و عناوین جذب و استخدام کارگران و کارکنان این شرکت برای برخورداری در دوران بازنشستگی تاکید کرد و افزود:در بازدیدی که از شرایط و محیط کار کارکنان و کارگران پتروشیمی ایلام به عمل آمد چنانچه موضوع شمول کلیه کارکنان عملیاتی و ستادی این مجتمع در کمیته سخت و زیان‌آور طرح شود از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
آرش خزایی؛ رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام نیز با تبریک هفته تامین اجتماعی گفت:همکاری و ارتباط دوسویه و قابل قبولی بین مدیریت مجتمع پتروشیمی ایلام و سازمان تامین اجتماعی برقرار شده است. وی با بیان اینکه در پتروشیمی ایلام امکان تفکیک نیروهای ستادی و عملیاتی  به دلیل وسعت مشخص و محدوده تعریف شده وجود ندارد افزود: فاصله نیروهای حاضر در ساختمان اداری و مدیریت با واحدهای الفین ،HD ، پلی‌اتیلن و SRU اندک است و خواستار برخورداری این نیروها از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور هستیم.
خزایی ادامه داد:حذف دفترچه‌های کاغذی و عدم پوشش بیمه‌ای برخی اقلام دارویی مشکلاتی را برای کارکنان مجتمع ایجاد کرده است که با مساعدت مدیر کل محترم تامین اجتماعی مرتفع خواهند شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0