جمعه, 26 شهريور 1400
عنوان گروه خبري / داخلی .
  • ساعت : ۷:۵۹:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ 
  • کد خبر : ۴۴۸۰
حضور همكاران گرانقدر خانواده ی بزرگ پتروشیمی ایلام

با اهداء سلام و تجدید ارادت

ابتداعید سعید قربان و عید ولایت را به شما و خانواده های محترمتان تبریک عرض می نمایم و بعد واقفم که سالها با وجودکاستی‌ها و کمبودها، مشکلات فراوانی را به جان خریده و مردانه پای توسعه استان و کشور ایستاده اید، در سختی ها تلاش کردید، در گرما و سرما از پای ننشستید. بخاطر اینهمه تلاش و پایمردی و ایثارگری از شما عزیزانم،سپاسگزارم.

این سرباز کوچک صنعت نیز سالهای عمرم را در شرکت و صنعت طی نموده و با سازمان و فرهنگ صنعتی عجین بوده و هستم و معنی شیفت، شبکاری را می دانم، سرد و گرم چشیده ی صنعت بوده، با سختی های آن زندگی کرده ام، لذا با درک شرایط همکاران  همواره ستایشگر همت بلندتان هستم. از این جهت در راه رسیدن به حقوق حقه شما از هیچ کوششی دریغ ننموده و خود شاهد تلاش برای رفع موانع درون سازمانی و برون سازمانی انجام گرفته بوده و هستید. قطعا اگرخستگی ناپذیر و همگی در دست هم از پای ننشسته و با تلاش مضاعف حرکت و اقدامات در دست اجرا را ادامه دهید، بدون شک آینده امیدوار کننده در چشم انداز شرکت بسیار روشن و متجلی  است.

 

سازمان و فرهنگ رفتار سازمانی ویژگی های دیگری نیز دارد. که در گذشته از ضرب المثل تفاوت دوغ و دوشاب گفته بودم. از اندیشه های مشترک سازمانی گرفته تا یکپارچگی. از کنترل و سیستمِ پاداش تا ... . لذا نگاه  اینجانب، همواره علاوه بر الزام  سازمانی  به اقتضای مسائل،  نگاهی پدرانه نیز بایستی باشد. از نگاه اینجانب شرکت پتروشیمی ایلام  به مثابه یک خانواده بزرگ بایستی دیده شود و بدون شک مشکلات یک خانواده چنانچه در چاردیواری خانه و چارچوب عقلانیت حل و فصل شود اولی بوده و اعلام آن در کوچه و محله و قال و قیل غیر عقلانی جز آبرو ریزی فایده ای نداشته و بسیاز زیانبار تر طرح شکایت و درخواست ازمراجع ذیربط قانونی برای ورود به حل اختلاف خانواده می باشد.

 

از انجاییکه تعدادی از همکاران به موضوع چارت سازمانی که تصمیم گیرنده اش و تکلیف سازمان و بالادستی هلدینگ بود، اعتراض داشتند بنده زمان حضور نماینده هلدینگ به مجتمع در خصوص تغییرات چارت و نمودار ،به  همکاران گفتم که کارشناسانه مطالبه نمودار کافی و وافی کنید. و بعد از تصویب و ابلاغ نمودار جدید به منابع انسانی رسما در طی نامه دستور دادم که از بابت چارت و تغییرات سِمت سازمانی، نباید دریافتی ریالی احدی از کارکنان کمتر از چارت قبل باشد. که متاسفانه بنظر میرسد در این خصوص اطلاع رسانی کافی انجام نشده است.

 

با ایجاد نگرانی در بدنه سازمان از نمودار ابلاغی تعدادی از همکاران بدون دوراندیشی و حتی بدون کسب اجازه و بعضا سوء استفاده از امضای سایرین ، عجولانه پیگیرهایی کردند که از قِبل آن هم اکنون مشکلاتی گریبانگیر سازمان شده است،که الزام به اجرای قانون طبقه بندی مشاغل به فوریت تکلیف و دستور مقام قضایی ماحصل آن می باشد و در راستای همین رفتارهای غیر حرفه ای و غیر سازمانی این عده از همکاران و در جهت قانون تشویق و تنبیه و حرفه ای گری سازمانی قطعیت یافت که طبق مقررات و دستورالعمل ها برخوردها تماما قانون مدار و وفق تکلیف قانونی باشد تا شائبه ایجادی حداقل برای این نفرات برطرف گردد و محدویت ها و محرومیتهایی در چارچوب اختیارات مدیریتی و سازمانی برای تعدادی از کسانی که ملزم به راهها و اهداف سازمان نبودند،بعمل آید.

 

لیکن نگاه پدرانه، سابقه تلاش و خدمت صادقانه سابقِ تعدادی از همین امضاء کنندگان، توجه به حرمت خانواده های همکاران (همسر و فرزندان) که هیچ دخالتی در این عملکرد غیر حرفه ای و سازمانی نداشته و از طرفی محق بودن عده ای دیگر درخصوص تغییرات چارت  اینجانب را بر آن داشت تا برای اهداء فرصتی دیگر به تمامی همکاران عزیز محدودیت های سفر سیاحتی کیش تجدید نظر نموده و در آستانه ی عید مبارک غدیر این هدیه شرکت بابت جبران زحمات را تقدیم تمام همکاران و خانواده های بزرگوار آنها بنمایم‌.
 
بالندگی وعزت وبهروزی روزافزون تک تک  شما عزیزان را از حضرت دوست خواستارم.

سرباز عرصه صنعت حسن نجفی سمنانی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0